Kokkutulek 2009

Vaatamata "masudele, täppidele" jmt headele olukordadele toimus meie suguvõsa II kokkutulek Sakal 1-2. august 2009. Kuna rahvas oli kaasa võtnud hea tuju ning ilm oli soe ja päiksepaisteline, siis üritus õnnestus väga hästi.

Laupäeval, peale kogunemist Sakal, sõitsime Kohtla kaevandusparki-muuseumi. Meie giidiks oli vanem härra kes töötas selles kaevanduses 47 aastat kaevurina ning viimased 8 aastat on töötanud giidina. Ta rääkis meile põlevkivi kaevandamisest Eestis läbi ajaloo. Peale lühitutvustust saadeti meid garderoobi kus panime selga kitli, pähe kiivri ja taskulambi. Seejärel viidi meid kaevandusse mis oli 300 m pikk ning on avatud vaid muuseumina. Kaevanduses näitas giid põlevkivi kaevandamiseks vajalikke tööriistu nii minevikus kui tänapäeval. Samuti saime sõita rongiga millega veeti kaevureid nende töökohtadele. Peale ekskursiooni sõime suppi mis oli väga maitsev või meie kõhud olid väga tühjad. Täname giidi väga huvitava ekskursiooni eest ning jõudu-jaksu edaspidiseks. Me saime teada kui raske on kaevuri elukutse ning kuidas jõuab meie kodudeni elekter.

Peale Kohtla kaevandus-muuseumi külastust sõitsime Lüganuse surnuaeda. Seal olid igal ühel oma mõtted ja tunded.

Õhtul kogunesime taas Sakal kus tegime grilli, tantsisime ja laulsime varaste hommikutundideni.

Pühapäeval jätsime üksteisega hüvasti ja algas kodutee.

Osalejad võtsid endale julguse kõigi eest otsustada, et kokkutulekud hakkavad toimuma iga 3 aasta järel ning järgmine toimub 2012. aastal Helga juures Noa-Rootsil.

Marika ja Kaja tänavad kõiki osalejaid kaasa löömast ning kohtume 3 aasta pärast!