Kokkutulek 2015

11. juulil 2015 toimus juba neljandat korda meie suguvõsa kokkutulek. Sel korral kohtusime Tallinnas. Meie päev algas Tallinna vanalinnas kus kohtusime kunsti-ja kultuuriajaloolase Jüri Kuuskemaaga. Tema jutu saatel jalutasime mööda vanalinna tänavaid, hoove ja maju. Igal majal on väga huvitav ajalugu ja veel huvitavamad on nende peremeeste elulood. Ta on väga huvitav inimene ning teda on põnev kuulata tunde ja tunde. Huumoriga ta kokku ei hoia. Samal ajal toimusid vanalinnas keskaja päevad ning elasime kaasa rongkäigule kus osavõtjad olid riietatud vastavalt ajastule. Soovitan kõigil võtta aega, et teha väike jalutuskäik Tallinna vanalinnas, sest see on tõesti väga ilus ja põneva ajalooga. Jüri Kuuskemaa soovitus oli vaadata rohkem üles kui oma jalgu, et näha enda ümber ajalugu.

Tallinn on saja võimaluse linn s.t siin on nii palju kohti kuhu minna ja tegevusi millega tegeleda. Kõik on vaid teie valida ja kutsun teid sagedamini Tallinna tulema. Meiegi seltskonnas oli inimesi, kes polnud Tallinnas käinud viimased 100 aastat. Neil oli eriti põnev näha linna arengut.

Meie üritus jätkus Viikingite külas. Viikingite küla on väga populaarne söögikoht Harjumaal. Seal osalesime erinevates lahingutes, relvadeks olid „mõõgad". Lisaks harjutasime kirve viskamist. Muideks, kirve viskamine, nii et jääks seina kinni, polegi nii lihtne kui võiks arvata. Meid juhendas väga osav viiking ning peale harjutamist saime oma ülesannetega lõpuks hakkama.

Lisaks tegevustele istusime söögilauas ja lobisesime elust-olust. Taas oli ilm imeilus ning saime nautida kogu päeva. Järgmine kokkutulek on 3 aasta pärast ehk 2018. aastal. Siis võiksime kohtuda augustikuus. Kuid küsimus on – kes soovib kokkutulekut korraldada? Nii, et andke aga julgelt teada kui keegi soovib selle väikse ülesande enda kanda võtta. Seniks teile kõike head!

Kohtumiseni 2018!

Marika